Wiele osób jeszcze za życia podejmuje decyzje o tym, że po śmierci ich ciało ma być skremowane. Kremacje ciała stają się coraz bardziej popularne i zgodnie z niektórymi informacjami za kilkadziesiąt lat na cmentarzach będą tylko już urny.

Urny zajmują mniej miejsca niż trumny, dzięki kremacji ciało nie rozkłada się w ziemi i nie zanieczyszcza wód gruntowych.

Oczywiście spopielanie ciała związane jest z zakupem urn – dostępne są one w każdym zakładzie pogrzebowym i w wielu sklepach w akcesoriami pogrzebowymi , do wyboru mamy urny wykonane z różnych materiałów, w szerokiej gamie kolorystycznej i w różnych cenach.

Jakie urny możemy kupić?

Jaki już wspomnielkiśmy wybór urn jest naprawdę spory, zakupić możemy:

 1. Urny metalowe – urny metalowe należą do nieco tańszych, są trwałe i odporne na uszkodzenia. Cena takich urn to około 170-320 zł.
 2. Urny ceramiczne – są to urny z wypalonej gliny, charakteryzują się dużą estetyką. Ceny takich urn to około 520-800 zł.
 3. Urny artystyczne – najpopularniejsze ceny urn artystycznych mieszczą się w przedziale 390 – 590 zł, choć oczywiście znajdziemy również tańsze i droższe modele.
 4. Urny kamienne – wykonane z różnego typu kamieni, zazwyczaj naturalnych – takich, jak marmuru, onyx, grant. Ceny wahają się w przedziale 350-480 zł.
 5. Urny drewniane – urny drewniane, najczęściej wykonane z sosny lub dębu dostępne są w wielu kształtach i wielkości, z ozdobami, z symbolami kultu religijnego bądź bez. Cena takich urn zazwyczaj mieści się w przedziale 210-380 zł.

Od czego zależy cena urny na prochy?

 • Cena urny przede wszystkim zależy od rodzaju materiału z jakiego została ona wykonana — może być wykonana z drewna, metalu, marmuru, ceramiki, kompozytu i innych materiałów.
 • Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na cenę urny jest materiał, z którego wykonane zostały uchwyty i zdobienia. Najczęściej wykorzystywany jest metal, ale niektóre urny zdobione są kryształkami, elementami srebrnymi bądź posrebrzanymi.
 • Na cenę może mieć wpływ wielkość urny – większe urny zazwyczaj są droższe.

Przykładowy cennik urn

 • urna marmurowa – 350-370 zł
 • urna z onyksu – 380 zł
 • urna granitowa – 380-395 zł
 • urna metalowa – 295 zł
 • urna ceramiczna – 640 zł
 • urna artystyczna – 490 zł

Czemu warto kupować w sklepie Znicz Pamięci?

Każdego dnia dbamy o to, by w naszym sklepie znalazły się nie tylko różnego typu urny, ale również inne akcesoria pogrzebowe, na przykład kryształy pamięci czy relikwiarze. Zależy nam na tym, by rodzina zmarłego mogła zakupić w jednym miejscu wszystkie niezbędne artykuły na pogrzeb. Ponadto, nasz zespół zawsze służy wsparciem w doborze urny i innych akcesoriów pogrzebowych dostosowanych do budżetu klienta.

Proponujemy urny metalowe, urny artystyczne, jak również urny na prochy zwierząt, w szczególności psów, w szerokiej gamie kolorystycznej, w wielu wielkościach i kształtach. Ponadto, zakupicie u nas cokoły relikwiarze standardowe i na łańcuszki oraz kryształy pamięci.

Podsumowanie

Pochówek bliskiej osoby jest trudnym przeżyciem. A na bliskich w żałobie czeka wiele obowiązków związanych z organizacją pochówku, między innymi zakup odpowiedniej urny. Pamiętajmy, że urna powinna być odporna na działanie wilgoci, jak i na różnego typu uszkodzenia mechaniczne, dobrze też gdy jest estetyczna.